• Ewald Gobin (Eneco), wethouder De Vries, wethouder Vierstra, leerling Feijs Roeleveld en locatieleider Daisy Lehmann maken de zon compleet.
• Ewald Gobin (Eneco), wethouder De Vries, wethouder Vierstra, leerling Feijs Roeleveld en locatieleider Daisy Lehmann maken de zon compleet. Foto: Romy Fleuren

Zonnepanelen voor basisschool De Miland

Algemeen

MEIJE/ZEGVELD • Op het dak van basisschool De Miland bij Zegveld liggen sinds kort 56 zonnepanelen. Vrijdag werden de panelen op feestelijke wijze in gebruik genomen. 

“Met de panelen wekken we 18.300 kWh duurzame zonne-energie op”, vertelt locatieleider Daisy Lehmann. “Daarmee kun je 25 tablets een jaar lang op volle batterij houden of een jaar vijf huizen van stroom voorzien.” Zowiezon begeleidde de school bij het realiseren van de panelen. Zowiezon is een samenwerking van Eneco en Stichting Schooldakrevolutie. 

Duurzaamheid
De leerlingen van de school zijn enthousiast, merkt Lehmann. Zo maken leerlingen van groep 8 een werkstuk met een zelfgekozen onderwerp binnen het thema ‘natuur en techniek.’ “Er gaat nu zeker iemand voor het onderwerp zonnepanelen kiezen! Zonnepanelen maken duurzaamheid voor de leerlingen tastbaar. Het is een mooie aanleiding om aan de slag te gaan met thema’s als de energietransitie, zonne-energie en klimaatverandering.”

Wethouders Jelmer Vierstra (Woerden) en Elly de Vries (Bodegraven-Reeuwijk) kwamen langs voor de openingshandeling. Die verrichtten ze samen met Daisy Lehmann en Feijs Roeleveld (de jongste leerling van de school), door elk een kwart van de zon bij elkaar te brengen. 

‘Wist-je-datjes’
Overigens hadden alle groepen een aandeel bij de opening. Zo hadden leerlingen van de middenbouw ‘elfjes’ (gedichtjes) gemaakt, kwamen leerlingen van de bovenbouw met interessante ‘wist-je-datjes’ en zongen leerlingen van de onderbouw een liedje. En dat allemaal over de zon natuurlijk.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bewoners, raadsleden en gemeentelijk medewerkers wandelden met elkaar door de wijk.
Nieuws 2 uur geleden
WijkSafari brengt Woerdenaren samen rond sociale veiligheid
Start van de 47e editie van de Singelloop Woerden.
foto’s 2 uur geleden
Zonnige 47e editie Singelloop Woerden
Salah (r) met zijn prijs.
Nieuws 21 uur geleden
Kalsbeek voor het tweede jaar op rij in de prijzen bij landelijke schrijfwedstrijd
De interactieve tentoonstelling 'Een bodem vol Romeinse vondsten' is te zien in Woerden.
Nieuws gisteren
Woerden viert 5 jaar UNESCO Werelderfgoed Limes met Romeinse tentoonstelling

Advertenties uit de krant

Leden van beleggingsclub Safe tijdens de maandelijkse bijeenkomst in Het Baken.
Nieuws gisteren
Woerdense beleggingsclub Safe: een bonte mix van enthousiaste beginners en ervaren beleggers
Leerlingen van groep 7 van KBS De Franciscusschool liepen hun 'eigen' Avondvierdaagse.
Nieuws gisteren
Toch Avondvierdaagse voor groep 7 dankzij initiatief van leerling
Huizen aan De Linge in Woerden die zijn getroffen door brand.
update gisteren
Meerdere inzamelingsacties voor gedupeerde bewoners van brand aan De Linge in Woerden
Het team van de Hoofdweg.
Sport 22 jun, 08:32
Stratentoernooi bij Siveo: warm maar sfeervol
Rian Baas pakte zaterdag de overwinning in Linschoten.
Sport 22 jun, 08:19
Rian Baas en Fabienne Overbeek pakken de winst in Linschoten

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen