• Familie Vergeer bij de plaatsing van de eerste erfmolen.
• Familie Vergeer bij de plaatsing van de eerste erfmolen. Foto: Paul van den Dungen

Eerste kleine windmolen in polder Gerverscop

Nieuws 1.675 keer gelezen

HARMELEN • Op het erf van melkveehouder William Vergeer in Harmelen is maandag een erfmolen geplaatst. Het is het eerste exemplaar in polder Gerverscop. 

Wethouders Arjan Noorthoek (ruimte) en Jelmer Vierstra (duurzaamheid) kwamen langs voor de feestelijke ingebruikname. De kleine molen (met een tiphoogte van 21,6 meter) levert per jaar zo’n 30.000 kWh aan energie. Met de houten wieken en een groene mast past ‘ie goed in de polder. Bovendien is ‘ie fluisterstil.

Project
De plaatsing van de erfmolen is onderdeel van het project ‘Zon op Dak en Kleine Windmolens’ dat gebiedscoöperatie Ons Polderhart in 2021 is gestart. Dit om boeren in de polder te stimuleren zelf zon- en windenergie op te wekken.

Een combinatie van de twee is volgens Ons Polderhart belangrijk omdat zonnepanelen in de wintermaanden te weinig energie leveren. Zon en wind zijn aanvullend op elkaar nodig om het jaar rond aan de energiebehoefte van een melkveehouderij te voldoen. Met een erfmolen kan ook in de wintermaanden en nachten zoveel mogelijk het eigen verbruik op de boerderij worden afgedekt.

Dankzij de inzet van Ons Polderhart liggen er inmiddels al bijna duizend zonnepanelen op daken van huizen en stallen van de bewoners en ondernemers in het gebied. Daarnaast onderzoekt de coöperatie of opslag van opgewekte duurzame energie mogelijk is.

Mijlpaal
Voor Ons Polderhart is de plaatsing van de eerste erfmolen een mijlpaal. De coöperatie denkt dat meer boeren het voorbeeld van William Vergeer gaan volgen. “Het is moedig dat zij, ondanks de onzekere tijden, toch willen investeren in de opwekking van duurzame energie.”

Inmiddels is aan de Gerverscop een tweede vergunningsaanvraag voor een kleine windmolen ingediend.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

• Parkeergarage Castellum in de binnenstad van Woerden.
Nieuws 55 minuten geleden
Onderzoek naar scheuren in vloeren parkeergarage Castellum Woerden
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 23 uur geleden
Inwoner Woerden woont gemiddeld 17,8 kilometer van het werk af: zoveel bespaar je door te fietsen
Onderhandelaars van de formerende partijen aan tafel in het gemeentehuis van Woerden.
Nieuws gisteren
Formerende partijen in Woerden houden informatiemarkt
Medewerkers van Lok Facilitair verzorgden een ‘internationale’ barbecue.
Nieuws gisteren
Diversiteit op het bord: Lok Facilitair zet multicultureel team in de spotlight

Advertenties uit de krant

De glossy 'Woerden Eet'.
Nieuws gisteren
Logeerhuis Bredius staat met stand in binnenstad
• Het zomerpakket van Stichting Present.
Nieuws gisteren
Negende editie van zomerpakkettenactie Stichting Present Woerden
De dames van Siveo.
Sport 12 mei, 21:10
Siveo Vrouwen overtuigend kampioen 4e klasse
Miranda Blok bij de ingang van BatensteinBuiten.
Nieuws 12 mei, 16:41
Vertrouwd gezicht van zwembad Batenstein neemt afscheid na bijna vijftig jaar
Afbeelding
Sport 12 mei, 08:12
LTC Kamerik bouwt twee padelbanen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen