
Genoeg te beleven tijdens Nationale Graskaasdag in Woerdense binnenstad
Nieuws 1.922 keer gelezenWOERDEN • Op initiatief van kaasproducenten en -handelaren wordt zaterdag 1 juni de aftrap gegeven van het nieuwe graskaasseizoen. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse Graskaasdag in Woerden.
De stad staat deze dag helemaal in het teken van (gras)kaas. Zo wordt de eerste graskaas van het jaar en een reuzengraskaas van ruim 100 kilo geveild. De opbrengst gaat naar twee goede doelen: hospice De Mantelmeeuw en Stichting Thuishuis Woerden.
Kaaskoning
Voorafgaand aan het evenement zal de nieuwe Kaaskoning bekend worden gemaakt. In de afgelopen jaren ging deze eretitel naar ‘kaas’-persoonlijkheden als Jan de Goey, Jos van Riet, Bas den Hollander, Rien van den Wijngaard, Cees Verburg en Daan Treur. Dit vanwege hun verdienstelijkheid binnen de kaaswereld en passie voor het kaasvak.
Op vrijdag 31 mei maakt burgemeester Victor Molkenboer om 17.30 uur bekend wie deze eretitel voor een jaar mag dragen. De Kaaskoningin van Bodegraven, Ester van Tilburg, zal als speciale gast aanwezig zijn bij de bekendmaking.
Klassieke kaasbrikken
Op zaterdag om 10.00 uur start van de Nationale Graskaasdag met een kramenmarkt in het centrum van Woerden. Om 10.30 uur rijdt de stoet van klassieke kaasbrikken richting de markt. De route is: Emmakade - Oudheusdenstraat - Meulmansweg - Kruittorenweg - Wilhelminaweg - Molenstraat - Markt. Rond 10.45 uur zal de burgemeester de Graskaasdag officieel openen waarna de veiling van de eerste graskaas en de reuzengraskaas gaat beginnen.
![]()
• Historische kaasbrik in het centrum van Woerden. - Floris Bakker
Om 12.30 uur doen handelaren en boeren op de ouderwetse manier (handjeklap) zaken met elkaar. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers mee voor een rondrit met een paardentram.
Binnenstebuiten
Verder zal chef-kok Leon Mazairac, bekend van het tv-programma Binnenstebuiten, kookdemonstraties geven op het Kerkplein. Hij maakt verschillende gerechtjes, uiteraard met kaas. Tevens zijn er optredens van Het Klooster en kan er uiteraard kaas worden geproefd.






















