
Zelfs Jan Smit wil tompoucebol uit Woerden proeven
AlgemeenWOERDEN • Lange rijen deze dagen bij de oliebollenkraam van de familie Muller aan de Westdam in Woerden. En dat allemaal dankzij de tompoucebollen die dit jaar voor het eerst in de vitrine liggen.
Nee, dat het nieuwste product zo’n succes zou worden hadden Wim en José Muller nooit gedacht. “We staan met onze kraam al 43 jaar in Woerden, maar dit hebben we nog nooit meegemaakt”, zegt Wim. Hij wijst naar de vele bestelbonnen die aan de bonnenhouder hangen. “Ze zijn niet aan te slepen. Mensen komen van heinde en verre naar hier voor die tompoucebol. Zaterdag stond er een man uit Volendam voor onze kraam. Die vertelde namens zanger Jan Smit een paar bollen te komen halen. Hij liet zelfs het appje zien dat Jan Smit hem had gestuurd. Die had erover gehoord op de radio en wilde er wel eentje proberen. Dat is natuurlijk hartstikke leuk.”
Roze topping
Zoon Dennis verdient alle credits. Hij was het die eerder dit jaar op het idee kwam om, naast de oliebollen en appelbeignets, een nieuw product toe te voegen aan het assortiment: de tompoucebol. “Dat is eigenlijk gewoon een grote oliebol met in het midden de room van een tompouce”, vertelt José. “Bovenop is -ie bedekt met een roze topping die heel zacht is. Vooral dat laatste is heel moeilijk. Hoe hij dat voor elkaar heeft gekregen, blijft een geheim.” De reacties van mensen die de tompoucebol proefden waren direct positief. “Echt iedereen vond ‘m lekker.”
Nadat het online platform Indebuurt een bericht had geplaatst over de tompoucebol, doken alle landelijke media erop. AD, Telegraaf, Radio538 en QMusic berichten over de lekkernij, met als gevolg lange rijen voor de kraam. “Superleuk om mee te maken”, lacht Wim. Voor zijn zoon Dennis is het wel even aanpoten. “Hij staat nu elke dag om 06.00 uur ‘s morgens al in de keuken om tompoucebollen te maken.”