'Herontwikkeling voorzieningen in gevaar'
woerden • De bouw van nieuwe woningen in Woerden gaat ten koste van de herontwikkeling van maatschappelijke voorzieningen in met name de kernen. Dat vindt CU-SGP-fractievoorzitter Daphne van der Wind.
Ze verwijst naar de presentatie van het nieuwbouwplan afgelopen dinsdag voor dorpshuis De Schulenburch in Kamerik. In een eerste reactie gaf wethouder Mariëtte Pennarts aan dat er voorlopig geen capaciteit is bij de gemeentelijke organisatie om het plan te beoordelen op haalbaarheid. Dat terwijl zowel het dorpshuis als de sporthal dringend toe zijn aan vervanging.
Financieel interessant
Er is een investeerder gevonden om te participeren in het project wat het financieel interessant maakt voor de gemeente Woerden. Van der Wind: "De gemeente hoeft in dit geval niet alle financiële gevolgen te dragen, maar kan ook voorbereidende werkzaamheden uitbesteden aan de investeerder. Het plan is dus een unieke kans voor het dorp en voor de gemeente.” En toch lijkt het erop dat het plan voorlopig niet door kan gaan. Dit door een personeelstekort op het gemeentehuis. Er gaat veel capaciteit naar woningbouwontwikkeling. Van der Wind snapt dat wel, aangezien het college 300 tot 400 woningen per jaar wil bouwen. "Het lijkt er echter op dat dit wel ten koste gaat van de herontwikkeling van maatschappelijke voorzieningen, met name in de kernen. In Zegveld geldt dit voor de Milandhof, in Harmelen voor Huize Gaza en voor Kamerik dus voor De Schulenburch. Ook het onderzoek naar toekomst van de zwembaden is vanwege capaciteitsgebrek naar achteren geschoven.” Van der Wind vindt dat de capaciteit evenredig verdeeld moet worden. "De woningbouwopgave is groot en we willen graag bouwen. Dit mag niet ten koste gaan van de maatschappelijke voorzieningen in de kernen. Woningen zijn belangrijk, maar voorzieningen zijn essentieel voor de leefbaarheid in de kernen.”