Optreden in een tuin tijdens een eerdere editie van Gluren bij de Buren.
Optreden in een tuin tijdens een eerdere editie van Gluren bij de Buren. Foto: aangeleverd

Elfde editie van Gluren bij de Buren in Woerden

Nieuws

Woerden - In Woerden vindt op zondag 28 juni de elfde editie van amateurkunstfestival Gluren bij de Buren (GBDB) plaats. Tuinen in de wijken worden omgetoverd tot sfeervolle openluchtpodia, waar lokale amateurkunstenaars optreden voor voorbijgangers en buurtbewoners.

Het festival duurt van 13.00 tot 18.00 uur en verspreidt zich over de hele gemeente Woerden. De organisatie is actief op zoek naar gastvrije hosts die hun tuin willen openstellen, en naar podiumkunstenaars die willen optreden.

Lopend of fietsend

Coördinator Mark van Leeuwen blikt met enthousiasme terug én vooruit: "Gluren bij de Buren bracht de afgelopen jaren veel mensen op de been. Je ziet onze bezoekers lopend of fietsend naar de optredens gaan. Ze hebben handgeschreven programma’s gemaakt en proberen zoveel mogelijk optredens te bezoeken. De sfeer is altijd gemoedelijk, gezellig en open."

Volgens Van Leeuwen is de betrokkenheid van vaste locatie-eigenaren een van de bijzondere kanten van het festival: "Het is en blijft bijzonder dat het 10 of 5 minuten voor aanvang leeg kan zijn in de tuin en als de act begint, de tuin vol staat of zit!"

Tiende verjaardag

Vorig jaar vierde Gluren bij de Buren zijn tiende verjaardag in Woerden, met optredens op meer dan vijftig locaties. "We kijken uit naar de elfde editie en hopen op nog meer feest", aldus Van Leeuwen.

Podiumkunstenaars ontvangen de helft van alle vrijwillige bijdragen van bezoekers. Hosts kunnen een vergoeding krijgen voor gemaakte kosten. Aanmelden voor een locatie of als kunstenaar kan tot zondag 10 mei via gbdb.nl/aanmelden. Meer informatie is te vinden op gbdb.nl.