• Onthulling van de banner.
• Onthulling van de banner. Foto: Floris Bakker

Start jubileumfeest winkelcentrum Molenvliet

Zakelijk

WOERDEN • Winkelcentrum Molenvliet in Woerden bestaat veertig jaar. Om dat te vieren is er de komende tijd van voor jong en oud alles te doen.

Burgemeester Victor Molkenboer kwam zaterdag langs om het startsein te geven voor het jubileumfeest. Dat deed hij door een doek weg te trekken van een grote banner die voor de ingang van het winkelcentrum is geplaatst. In zijn toespraak ging hij in op de geschiedenis van Molenvliet en het winkelcentrum in het bijzonder.

Bij een verjaardag hoort een cadeau. Molkenboer kwam dan ook niet met lege handen. Hij overhandigde Cees Pels van Pels Bloemisten een miniatuur van een ‘social sofa’. Het is de bedoeling dat er zitbank met mozaïek wordt geplaatst op het winkelcentrum. Wijkbewoners kunnen elkaar daar ontmoeten. Tevens beloofde Molkenboer dat er rond het winkelcentrum meer groen komt. “Er ligt al heel lang een plan om het hier op te knappen en te vergroenen, maar door bezuinigingen is er nog niet veel gebeurd. Dat gaan we echt doen.”

Niet meer weg
Twaalf winkels telde het winkelcentrum toen het op 19 augustus 1983 officieel werd geopend. Van die twaalf winkels is alleen nog de bloemenzaak van Cees en Lies Pels over. “Wij gaan hier ook niet meer weg”, grapt Cees, die met zijn 68 jaar de pensioenleeftijd al ruim is gepasseerd. “Omdat wij ons werk nog zo leuk vinden, gaan we nog door. Zolang de gezondheid het toelaat natuurlijk.”

Cees groeide op tussen de bloemen en werkte in zijn jeugd in de tuinderij van zijn ouders aan de Utrechtsestraatweg. Hij en zijn vrouw Lies (66) wilden graag een eigen zaak beginnen. Het nieuwe winkelcentrum bood hen de kans om die droom te verwezenlijken. Lies kan zich die beginjaren nog goed herinneren. “Rond het winkelcentrum had je weilanden en in de verte zag je de A12 liggen. Er lag een busbaan, verder niets. Toch hadden we het al vrij snel behoorlijk druk. De nieuwe wijk Molenvliet was net klaar en de bewoners wilden graag in hun eigen buurt naar de bakker, slager en supermarkt.”


• Cees en Lies Pels van Pels Bloemisten in Woerden. - Floris Bakker

Het was een andere tijd, met winkels die tussen de middag een uurtje dicht gingen. Iets wat in de 24-uurseconomie van vandaag de dag nauwelijks is voor te stellen. Het waren vrouwen die de dagelijkse boodschappen deden. “In die tijd bleven vrouwen na de geboorte van het eerste kind thuis terwijl de man ’s morgens naar het werk reed. Heel ouderwets als je er nu over nadenkt, maar in die tijd was het heel normaal.”

Winkelbezetting
In 1992 werd het winkelcentrum uitgebreid en kwamen er nieuwe winkels bij. Pels Bloemisten verhuisde naar een nieuw pand. De jaren erna veranderde er veel. Winkels gingen weg en er kwamen nieuwe winkels voor in de plaats. “De winkelbezetting hier is 100 procent”, zegt Cees trots. “Hoe dat komt? We hebben een divers winkelaanbod en een paar goede verszaken. Je auto parkeren kost hier niks, dat vinden mensen ook wel prettig.”

Pels Bloemisten bouwde in al die jaren een grote vaste klantenkring op. Veelal gaat het om mensen uit de wijk. Cees kent velen bij hun voornaam. Dat vindt ‘ie niet zo gek. “Je groeit met elkaar op, deelt lief en leed met elkaar. Dat schept een band.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Laatste werkzaamheden aan de Dorpsstraat
Nieuws 2 uur geleden
Wegafsluitingen door laatste werkzaamheden aan doorfietsroute
Poëziebundel van Woerdense schrijfster Elisabeth Lewakabessy
Nieuws 4 uur geleden
Woerdense auteur bracht dichtbundel uit onder pseudoniem
Vuilnis stroomt over
Nieuws 5 uur geleden
Inwonersbelangen stuurt vragen over afval naar het college
Door samenwerking van alle klassen komt dit doek in Paleis Het Loo
Nieuws 6 uur geleden
Kleur in het Groene Hart; een kunstwerk van leerlingen komt in Apeldoorns paleis

Advertenties uit de krant

Hoek Achterstraat en Jan de Bakkerstraat
Nieuws 6 uur geleden
Elf woningen te koop in woerden
Avondvierdaagse Woerden 2026.
met foto’s 21 uur geleden
Avondvierdaagse Woerden: eerste avond succesvol ondanks dreigend weer
Docent helpt leerlingen in de klas
Nieuws 2 jun, 14:20
Inspectie ziet rust, veiligheid en structuur op het Kalsbeek College locatie Schilderspark
Deze container gaat weg
Nieuws 2 jun, 13:10
Stichting Hippolytus stopt met inzamelen oud papier bij katholieke kerk in Kamerik
• Een artist impression van het eiland met daarop het nieuwe clubhuis van Watersportvereniging Woerden.
Nieuws 2 jun, 13:07
Nieuwe plek aan de recreatieplas voor Watersportvereniging Woerden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen

Foto/video