Schoolband van het Kalsbeek College.
Schoolband van het Kalsbeek College. Foto: Elvira Schenk

Kalsbeek Live raakt de juiste snaar

Nieuws

Woerden - Vrijdagavond vulde muziek de aula van het Kalsbeek College locatie Schilderspark tijdens de tweede editie van Kalsbeek Live. Leerlingen en docenten verzorgden samen een gevarieerd programma dat liet zien hoeveel muzikaal talent er binnen de school aanwezig is.

Zo veelzijdig als de leerlingen zijn, zo afwisselend was ook het programma. De avond opende met de grote schoolband: elf leerlingen op keyboard, viool, trompet, saxofoon, piano, drums en basgitaar, begeleid door meneer Denekamp op gitaar. Met onder andere Can You Feel the Love Tonight zette de band direct een warme sfeer neer. De trompetsolo in het slotakkoord van het openingsdeel oogstte daarbij veel bewondering.

Verrassende optredens

Vervolgens volgde een bijzonder optreden van twee leerlingen die pas een dag eerder nog van lied hadden gewisseld. Verkleed als personages uit Phantom of the Opera brachten zij een indrukwekkend duet. Een dappere keuze, zeker gezien de hoge zangpartijen en de beperkte voorbereidingstijd.

Van klassiek tot rock, alles passeerde de revue. Twee zangeressen traden op met begeleiding van de schoolband. Tijdens What Do You Do When the Lights Go Out zorgden de jongens van de techniek voor een passend effect door de verlichting daadwerkelijk uit te schakelen - tot groot plezier van het publiek. Ook een pianoduet, een stevige rockgitaarsolo, een uitvoering van Baker Street met de docentenband en een sonate van Beethoven gespeeld zonder bladmuziek konden rekenen op een groot applaus.

Docenten op het podium

Niet alleen de leerlingen lieten hun talent horen. Ook de twee muziekdocenten die de avond organiseerden, betraden zelf het podium. Meneer Smit speelde het gevoelige Onderweg, een lied over vragen en gedachten die jongeren bezighouden. Meneer Denekamp zorgde vervolgens voor een heel andere sfeer met het vrolijke (Let Me) Pick You Up, waarbij zijn leerlingen enthousiast meezongen vanuit de zaal.

De avond eindigde met optredens van de leerlingenband, waaronder het complexe Bella Ciao. De docentenband zorgde daarna met I Feel Like Dancing voor een uitgelaten afsluiting die de titel van het nummer volledig waarmaakte. Het was een mooie avond vol talent, waar ouders, docenten en andere genodigden zichtbaar van genoten.

Elvira Schenk

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Lotte Ruyten van Stichting Thuishuis Woerden (l) met de cheque van 25.000 euro.
Nieuws 14 uur geleden
Stichting Thuishuis Woerden wint Richard Hoogland Prijs 2026 met ‘Klets Kever’
Het echtpaar Van Rooijen-Van Breukelen met burgemeester Monique Bonsen.
Nieuws 14 uur geleden
Burgemeestersbezoek voor diamanten bruidspaar uit Harmelen
Talent XL-deelnemers op het podium.
Nieuws 10 jun, 16:00
Het Klooster sluit seizoen af met Night of Talent
Het werk 'Balance' van Nikki Pelaez.
Nieuws 10 jun, 15:55
Poëtische kunst van Nikki Pelaez bij Galerie Van Slagmaat in Woerden

Advertenties uit de krant

Snuffelen tussen het aanbod.
Nieuws 9 jun, 20:25
Schatten zoeken op het Exercitieveld in Woerden
Jurgen Langerak, voorzitter van de ondernemersvereniging Snel en Polanen en eigenaar van Jumbo Langerak en wethouder Arjan Noorthoek.
Nieuws 9 jun, 15:59
Herinrichting parkeerterrein winkelcentrum Snel en Polanen afgerond
De Zwem4daagse in 2025 in het bad in Woerden.
Nieuws 9 jun, 13:37
Zwem4daagse in Batensteinbad en H2O met discothema
Eén van de kunstwerken die is te zien in Galerie Van Slagmaat.
Nieuws 9 jun, 11:47
Tachtig Woerdense kinderen tonen hun kunst in Galerie Van Slagmaat
Het G-team van MHC Woerden is kampioen geworden.
Sport 9 jun, 08:36
G-team MHC Woerden pakt kampioenschap

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen