
Meerdere inzamelingsacties voor gedupeerde bewoners van brand aan De Linge in Woerden
NieuwsWoerden - De afgelopen dagen zijn meerdere inzamelingsacties opgezet voor de bewoners die in de nacht van vrijdag op zaterdag alles verloren bij een zware brand aan De Linge in Woerden.
Willeke Outhoven, die aan de Stromenlaan woont ter hoogte van De Linge en daar bekendstaat als de ‘buurtmoeder’, besloot al in de nacht van de brand een actie op te zetten. "Ik kon toch niet slapen, dus ben maar meteen achter de computer gaan zitten om een tekst te maken", vertelt ze. In die tekst deed ze een oproep om kleding, verzorgingsproducten en cadeaubonnen bij haar in te leveren.
Deo’s
Ze plaatste de oproep op Facebook, waarna de inzameling al snel op gang kwam. "’s Morgens om 07.45 uur stonden de eerste mensen al voor de deur met tassen vol spullen." In de uren erna ging het hard. "Achter elkaar kwamen mensen uit heel Woerden langs met spullen. Ook winkels in Woerden hebben gedoneerd. Ik heb drie dozen vol verzorgingsproducten, zoals tubes tandpasta, deo’s en menstruatieartikelen. Verder kleding, ondergoed en schoenen. Zo is iemand spontaan vier paar nieuwe damesschoenen gaan kopen bij de Scapino. Dat is toch lief?"
Omdat er genoeg is ingezameld, heeft Outhoven de actie stopgezet. "Alle spullen zijn inmiddels verdeeld over de getroffen huishoudens." Ze had nooit verwacht dat er zóveel binnen zou komen. "Woerden heeft zich echt van z’n beste kant laten zien."
‘Niet lijdzaam toekijken’
Sabine van Eijk zette een online doneeractie op. Zij schrijft dat buurtbewoners ‘niet lijdzaam willen toekijken’ nu de getroffenen vrijwel al hun spullen kwijt zijn. "De verzekering dekt veel, maar de afhandeling kost tijd en dekt niet alle directe kosten die komen kijken bij het opbouwen van een nieuw leven."
Alle getroffenen
Vrienden van het gezin dat in het door bliksem getroffen huis woonde, zijn eveneens in actie gekomen. Er is een crowdfunding via GoFundMe opgezet. "Wij willen niet alleen geld inzamelen voor Carina en Michiel, maar voor alle getroffenen", benadrukt initiatiefnemer Laurent van Ham. "Het gaat in totaal om vier huishoudens. Naast onze vrienden zijn ook hun buren getroffen: een oudere buurman, een oudere vrouw met een visuele en auditieve beperking en een jonge moeder met haar dochter."
Van Ham hoopt de komende dagen contact te leggen met de initiatiefnemers van de andere acties. "Het zou mooi zijn als we die kunnen bundelen. Uiteindelijk willen we allemaal hetzelfde: de gedupeerden van deze verschrikkelijke gebeurtenis helpen."
De brand
Twee woningen aan De Linge werden in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand, vermoedelijk veroorzaakt door een blikseminslag. De bewoners konden tijdig in veiligheid worden gebracht en er vielen geen gewonden. Wel verloren zij vrijwel al hun bezittingen, persoonlijke spullen en herinneringen door het vuur en het bluswater.
Van Ham vertelt dat zijn vrienden Carina en Michiel – die in het huis woonden waar de brand ontstond – inmiddels in een noodwoning verblijven. De rookmelder heeft hun leven gered. "Zij lagen net te slapen toen die afging. Carina werd wakker en had al snel in de gaten dat de hele bovenverdieping in brand stond. Zij heeft toen Michiel wakker gemaakt."
Lego-verzameling
De vlammen sloegen op dat moment al uit de slaapkamer van hun dochter. "Gelukkig was die niet thuis. Zij logeerde die nacht bij een vriendin." In hun pyjama renden ze naar buiten om zichzelf in veiligheid te brengen. Eenmaal buiten zagen ze alles wat hen dierbaar was verloren gaan: hun volledige inboedel, familiefoto’s en een Lego-verzameling die Michiel in vijftig jaar heeft opgebouwd. "Daaronder sets die onvervangbaar zijn", verzucht Van Ham.






















