Naomi van Dam in haar kaaszaak in Harmelen.
Naomi van Dam in haar kaaszaak in Harmelen. Foto: Floris Bakker

Naomi zegt ja … tegen kaas én huwelijk

Zakelijk 2.960 keer gelezen

Harmelen - Ze zei kort geleden volmondig ‘ja’ én werd de nieuwe baas van de kaaswinkel in Harmelen. Voor de 23-jarige Naomi Bergman, die sinds haar huwelijk als Naomi van Dam door het leven gaat, zijn het spannende weken.

Begin deze maand draaide ze al even proef in de winkel van Holland Kaascentrum aan de Ambachtsheerelaan in Harmelen. Dat beviel goed. “Ik wilde de vaste klanten leren kennen en laten weten dat ik de nieuwe eigenaar ben. Kort daarna zijn we getrouwd en vertrokken we voor een korte huwelijksreis naar Friesland. Vanaf 1 juli sta ik hier officieel in mijn eigen kaaswinkel.”

Droom

Met die stap komt voor de Zegveldse een langgekoesterde droom uit. “Ik wilde altijd al mijn eigen winkel. Dat zit ook in de familie. Mijn opa Aart Verburg verkocht hier in Harmelen vroeger al kaas langs de deuren. Twee ooms zitten ook ‘in de kaas’ en mijn man verkoopt kaas op de markt.”

Zelf staat Naomi sinds haar 17e tussen de kazen. “Ik begon ooit bij mijn oom op de markt. Het was een bijbaantje, maar ik vond het meteen geweldig. Je hebt leuk contact met klanten én je verkoopt een prachtig product. Kaas is zo veelzijdig en kun je op elk moment van de dag eten.”

Drie maanden geleden kreeg haar man het aanbod om de winkel van Holland Kaascentrum in Harmelen over te nemen. Zelf had hij daar - vanwege de vele markten waar hij staat - geen tijd voor, “maar ik wel”, lacht Naomi. “Ik was niet per se op zoek, maar dit was een prachtige kans. We zijn met de familie Severs om tafel gegaan en kwamen er snel uit.” Hoewel ze van buiten het dorp komt, twijfelt Naomi er niet aan dat ze haar plek vindt. “Als je oprecht interesse toont, accepteren mensen je vanzelf.” Eén ding heeft ze al gemerkt: Harmelenaren zijn dol op kaas. “Ze kopen hier vaak grote stukken.”

Nieuwe kazen

Veel veranderen gaat ze niet, maar een beetje wel. “Ik heb ideeën voor de presentatie en wil nieuwe kazen toevoegen, naast de vertrouwde soorten. En op de gevel komt een nieuwe naam: Kaasspeciaalzaak Naomi. Dat maakt het persoonlijker.” Haar eigen favoriete kaas? “Dat is de boerenkaas van Kaasboerderij Schep uit Bergambacht. Die blijft, als ‘ie ouder wordt, romig van smaak.”

Kaasspeciaalzaak Naomi is te vinden op zowel Facebook als Instagram.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het echtpaar Van Rooijen-Bouwman met burgemeester Monique Bonsen.
Nieuws 1 uur geleden
Burgemeestersbezoek voor diamanten bruidspaar uit Harmelen
Brandweerlieden bezig met het bestrijden van de brand.
112 5 uur geleden
Brand door onkruidbrander verwoest schuttingen en overkappingen in Woerden
Dodenherdenking bij de gedenknaald in Woerden.
Nieuws 7 uur geleden
Woerden herdenkt en viert: programma 4 en 5 mei
Peter de Kruijf met broodbakker Niels de Koning die eerder werkte voor Versbakkerij Verweij en nu in dienst is bij Bakker de Kruijf.
Nieuws gisteren
Bakker de Kruijf opent winkel in Woerden

Advertenties uit de krant

Koningsspelen in Woerden.
Nieuws gisteren
Koningsspelen: meer dan 3.300 leerlingen in beweging
Ingang van winkelcentrum Tournoysveld.
Nieuws 20 apr, 10:34
Vragen over overlast bij winkelcentrum Tournoysveld
De locatie aan het Mr. Joekespad die vergroend zou worden.
Nieuws 20 apr, 10:27
Beloofde vergroening bij Mr. Joekespad in Woerden blijft uit
Afbeelding
Sport 20 apr, 09:31
SC Woerden officieus kampioen na ruime zege op De Rijnstreek
Scrimmage voor het doel van Siveo.
Sport 20 apr, 08:22
Siveo wint op karakter van Zwammerdam: 0-1

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen