• Vrijwilliger Karin de Haas met katten Icey en Molly.
• Vrijwilliger Karin de Haas met katten Icey en Molly. Foto: PR

‘Een dag als deze is heel erg nodig’

Algemeen

HARMELEN • De gezamenlijke open dag van dierenasiel Reijerscop en diergezondheidscentrum De Limes in Harmelen kon zaterdag rekenen op veel belangstelling.  

Tussen de 200 en 300 belangstellenden kwamen langs om bij beide organisaties een kijkje achter de schermen te nemen. Bij De Limes, een zelfstandige dierenartsenpraktijk met een laboratorium en operatiekamer, vertelden dierenartsen en veterinaire medewerkers over hun werk en de apparatuur.

Vrijwilligers
Aan de andere kant van het terrein aan de Overgang hoorden bezoekers meer over het werk van Stichting Dierenhulpverlening Woerden (en omstreken). “Onze stichting draait volledig op vrijwilligers”, vertelt bestuurslid Carmen Gopalrai. “We hebben er nu 280, maar kunnen nog best wat helpende handjes gebruiken. Je hoeft niet over specifieke kennis te beschikken. Alles valt te leren.”

De open dag stond in het teken van Wereld Dierendag 2022. Vooral voor de kleintjes was er genoeg te doen. Zo konden zij knuffelen met dieren en zich laten schminken. Verder was er een verkoop van poffertjes en suikerspinnen en betaalden bezoekers 1,50 euro voor koffie of thee. “Wij zijn als stichting volledig afhankelijk van donaties”, legt Golparai uit. “Een dag als deze is heel erg nodig om ons werk te kunnen blijven doen. Wat mooi is om te vertellen is dat Stichting DierenLot de opbrengst gaat verdubbelen.”

Dierenambulance
De stichting vangt niet alleen dieren op, maar helpt ook in geval van nood. “Als een dier zwervend of gewond is, rijdt onze dierenambulance uit voor hulp. Wij lappen ze hier weer op waarna we proberen de eigenaar te vinden. Als dat niet lukt, zoeken we een nieuw huis voor de dieren.”

In het asiel verblijven momenteel zo’n 50 konijnen, 22 poezen en katten en twee honden. Het is volgens Gopalrai niet zo dat die na de open dag allemaal een nieuwe eigenaar hebben. “Veel bezoekers komen inderdaad langs om kennis te maken met onze dieren. Wij willen echter voorkomen dat zij in een impuls een dier aanschaffen, want de zorg voor een hond, kat of konijn kost veel tijd, geduld en soms ook geld. Dus vragen wij mensen om goed na te denken voordat ze een beslissing nemen.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Er mag een knuffel mee in het modelvliegtuig.
Nieuws 1 minuut geleden
Model Vlieg Club Woerden viert 50-jarig jubileum met groot vliegfeest
motor, motorrijders, motoren
Nieuws 3 uur geleden
Woerden: Motorverbod De Meije blijft gehandhaafd
Bewoners, raadsleden en gemeentelijk medewerkers wandelden met elkaar door de wijk.
Nieuws 21 uur geleden
WijkSafari brengt Woerdenaren samen rond sociale veiligheid
Start van de 47e editie van de Singelloop Woerden.
foto’s 21 uur geleden
Zonnige 47e editie Singelloop Woerden

Advertenties uit de krant

Salah (r) met zijn prijs.
Nieuws 22 jun, 19:55
Kalsbeek voor het tweede jaar op rij in de prijzen bij landelijke schrijfwedstrijd
De interactieve tentoonstelling 'Een bodem vol Romeinse vondsten' is te zien in Woerden.
Nieuws 22 jun, 17:14
Woerden viert 5 jaar UNESCO Werelderfgoed Limes met Romeinse tentoonstelling
Leden van beleggingsclub Safe tijdens de maandelijkse bijeenkomst in Het Baken.
Nieuws 22 jun, 16:57
Woerdense beleggingsclub Safe: een bonte mix van enthousiaste beginners en ervaren beleggers
Leerlingen van groep 7 van KBS De Franciscusschool liepen hun 'eigen' Avondvierdaagse.
Nieuws 22 jun, 16:45
Toch Avondvierdaagse voor groep 7 dankzij initiatief van leerling
Huizen aan De Linge in Woerden die zijn getroffen door brand.
update 22 jun, 16:24
Meerdere inzamelingsacties voor gedupeerde bewoners van brand aan De Linge in Woerden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen