
Bezoekers Stadsmuseum kunnen live meekijken met restauratie schilderij
Nieuws 1.002 keer gelezenWOERDEN • In Stadsmuseum Woerden kunnen kunstliefhebbers donderdag en vrijdag live meekijken met de restauratie van één van haar schilderijen.
Het gaat om een schilderij van de in Woerden geboren kunstenaar Cornelis Vreedenburgh (1880-1946). Het museum bezit verschillende werken van zijn hand. Dit schilderij is gemaakt in 1915 en stelt het Oorgat, een sluisje in de Burgel in Kampen voor.
Het schilderij is deze zomer geschonken door de familie Vandenberg uit Canada. Tot dan toe had het werk bij meerdere generaties in de kamer gehangen. Op 5 september arriveerde het grondig verpakte schilderij in Woerden. Het schilderij kon nog wel een restauratie gebruiken. De Canadese familie besloot ook die restauratie te betalen.
Stabiliseren
Inmiddels is het werk in het atelier van schilderijenrestaurator Hans van Dam. Hij is begonnen met het stabiliseren van het doek. Nu is hij bezig met het vastzetten van losgekomen stukjes verf en het vereffenen van de door craquelé aangetaste delen.
De volgende stap - het schoonmaken - gaat Van Dam in het openbaar doen, zodat iedereen kan meekijken. Dat gebeurt in het museum op donderdag 12 en vrijdag 13 oktober tussen 11.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 16.00 uur. Op zondag 15 oktober tussen 13.30 en 16.00 uur is de restaurateur eveneens bezig. Hij geeft ook uitleg over hoe hij te werk gaat. Met een entreebewijs is de restauratie gratis te volgen.






















