
Opnamen Sinterklaasfilm in Woerden: zomerse dansopnames voor nieuwe Soof’s Pietenfilm
NieuwsWoerden . Zondagmiddag was het Kerkplein het domein van zo’n vijftig dansers die meededen aan een stukje film voor de nieuwe Sinterklaasfilm van Soof’s Pieten ‘Laat de dromen maar komen’.
Sophie Hazelaar en Bram Pak zijn de drijvende krachten achter deze film en twee eerdere producties. Ze deden een oproep op sociale media om mee te dansen. “We kregen enorm veel aanmeldingen”, vertelt Sophie alias Soof in de film. De reacties leverden dansers op en ook mensen die wel willen figureren of achter de schermen helpen. “We zitten nu op wel meer dan 150 vrijwilligers”, zegt Bram die dit als regisseur net als Sophie in zijn vrije tijd doet, al voor het derde jaar.
Flashback
In de film volgen we Soof op een nieuw avontuur op de pietenschool, waar ze is begonnen als Droompiet. Ze gaat haar best doen om honderd dromen uit te laten komen in een jaar. “De film wordt helemaal gemaakt in Woerden en we willen alle mooie plekken laten zien in de film”, aldus Sophie. Het meeste doen ze natuurlijk met Pieten, maar ze wilden ook graag dat allerlei andere mensen konden meedoen. “Dit stukje film op het Kerkplein is onderdeel van een flashback in de film waarin Soof laat zien waar ze allemaal naartoe ging en wat ze deed voordat ze Piet werd.”
Doelloos dansen
Deze flashback is dus een dag in het leven van Soof. “Ze speelt in het park, neemt limonade bij Brownies&downieS Woerden en doet een dansje op het Kerkplein.” Deze dans was op één van de nieuwe liedjes uit de film: ‘Doelloos dansen’. “Het maakt niet uit wie je bent, hoe je er uit ziet, of hoe je je voelt, iedereen mag dansen, iedereen kan dansen.” Dat deden ze in samenwerking met Brownies&downieS Woerden in een soort flashmob. “Het is ontzettend goed geslaagd”, zegt Bram. “Een jongen die bij Brownies&downieS Woerden werkt durfde eerst niet zo goed en even later was hij aan het breakdancen, echt geweldig.”
Tien uur draaien voor paar minuten
Naast het gewoon doelloos dansen was er ook wel een bepaalde choreografie. “Melanie van Veen doet voor drie van de vier dansen in de film de choreografie en zij was er ook de hele dag bij.” Het oefenen deden ze op een geheime locatie. “De mensen van Brownies&downieS Woerden hebben we in de ochtend apart gefilmd. Ze mochten meedoen, maar dat hoefde niet.” En zo levert deze draaidag van dik tien uur een filmfragment op van drie tot vier minuten. Er zijn zestien draaidagen gedurende de zomer. “Op 9 augustus is de laatste en kunnen we starten met het monteren”, vertelt Bram. De film draait tussen de aankomst van Sinterklaas en 5 december een aantal keren bij Annex Cinema. Meer info: soofspieten.nl.
Winny van Rij
Bekijk ook de video gemaakt door Chris Gottenbos:
Winny van Rij























