Anne, Fenna en Sophie vormen het koninklijk trio van de Woerdense VakantieWeek.
Anne, Fenna en Sophie vormen het koninklijk trio van de Woerdense VakantieWeek. Foto: Floris Bakker

Sophie, Fenna en Anne vormen koninklijk trio Woerdense VakantieWeek 2026

Nieuws 626 keer gelezen

Woerden - Wekenlang moesten ze het geheim houden, maar nu is het officieel: Sophie, Fenna en Anne vormen het koninklijk trio van de Woerdense VakantieWeek 2026.

Fenna Domburg (17) kon haar enthousiasme nauwelijks bedwingen toen ze hoorde dat ze was verkozen tot jeugdkoningin. “Ik vind het best spannend, maar heb er vooral heel veel zin in. Je bent een week lang hét gezicht van de Woerdense VakantieWeek… hoe gaaf is dat?”

Onder de indruk

Ook Sophie Otten (18), die is verkozen tot hofdame, reageert enthousiast. “Als klein meisje was ik altijd ontzettend onder de indruk van de jeugdkoningin en de hofdames. Heel bijzonder dat ik straks zelf hofdame mag zijn.” Dat ze het nieuws nu mag delen, is voor haar een opluchting. “We mochten wekenlang niets zeggen. Dat vond ik best lastig, want ik ben niet goed in het bewaren van geheimen.”

Anne Manasse (19) noemt het een eer dat ze hofdame mag zijn. “Ik ben een trotse Woerdenaar en elk jaar op het Exercitieveld te vinden tijdens de Woerdense VakantieWeek. Dat ik daar eind augustus als hofdame mag staan, vind ik echt heel bijzonder.” Ze wijst ook op de lange traditie. “Al sinds 1959 worden er elk jaar een jeugdkoningin en twee hofdames gekozen. Het is dus een oude traditie waar ik straks onderdeel van ben.”

Zeepkistenrace

Alle drie wonen ze in Woerden en komen ze al sinds hun jeugd op de VakantieWeek. “Ik heb vaak meegedaan aan de zeepkistenrace”, vertelt Sophie. “Elk jaar bouwde mijn vader een karretje in de garage van mijn oma. Ik hielp mee, maar mijn vader deed toch wel het meeste werk. De laatste jaren ben ik er ’s avonds, als bezoeker of als vrijwilliger achter de bar.”

Anne bezoekt het terrein vooral ’s avonds voor de optredens. “Er hangt een superleuke sfeer en je komt altijd wel bekenden tegen.” De laatste jaren komt ze ook overdag weer vaker. “Ik ga dan met mijn oppaskindje, dat nu de leeftijd heeft om mee te doen aan activiteiten.”

Opgemaakt

Fenna verwacht dat ze dit jaar ‘s avonds wat minder lang op het veld zal staan. “We worden ’s morgens vroeg opgemaakt en gaan dan op pad. Gedurende de week zijn we aanwezig bij activiteiten op het veld, maar gaan we ook langs bij mensen die niet naar het veld kunnen komen, zoals ouderen in een verzorgingshuis.”

Ze zal ook meerdere keren het woord voeren op het podium. “Dat vind ik wel spannend. Ik heb wel eens een spreekbeurt gehouden, maar dit is toch anders.” Toch overheerst het enthousiasme. “Van voorgangers heb ik alleen maar positieve verhalen gehoord. Je draagt mooie jurken, doet de hele week leuke dingen en staat voortdurend in het middelpunt van de belangstelling. Je bent één keer in je leven jeugdkoningin, dus ik ga er vooral van genieten.”


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Mevrouw Van Doorn met burgemeester Monique Bonsen.
Nieuws 1 uur geleden
Burgemeester bezoekt oudste inwoonster van Woerden
Op de Europabaan botste vrijdagmiddag een auto tegen een motor.
112 2 uur geleden
Opnieuw aanrijding met motorrijder op Europabaan in Woerden
Het kampioensteam van Padoc 10.
Sport 2 uur geleden
Padoc 10 grijpt titel in driebanden na zinderende kampioensavond
Alle gedecoreerden met burgemeester Monique Bonsen voor de entree van de Petruskerk.
Nieuws 4 uur geleden
Lintjesregen in Woerden: zestien inwoners krijgen Koninklijke onderscheiding

Advertenties uit de krant

Schets van bouwplannen in polder Haanwijk.
Nieuws gisteren
Ontwikkelaars dringen aan bij nieuw college: maak van Haanwijk topprioriteit
Jeffrey Versluis.
Nieuws gisteren
Jeffrey Versluis nieuwe gemeentesecretaris Woerden
Anne, Fenna en Sophie vormen het koninklijk trio van de Woerdense VakantieWeek.
Nieuws 23 apr, 10:05
Sophie, Fenna en Anne vormen koninklijk trio Woerdense VakantieWeek 2026
De houten woning aan de Burgemeester van Kempensingel 41.
Nieuws 22 apr, 16:23
Laatste houten wederopbouwwoning Woerden dreigt te vervallen
• Buitenplaats Kameryck organiseert opnieuw een feestelijke lunch voor ouderen.
Nieuws 22 apr, 16:19
Vierde editie van gratis ouderenlunch bij Buitenplaats Kameryck

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen