• A12 tussen Gouda en Woerden.
• A12 tussen Gouda en Woerden. Foto: Joop van Houdt/Rijkswaterstaat

Grote verkeershinder rond Utrecht verwacht: A2 en A12 twee weekenden dicht

Nieuws 2.736 keer gelezen

Regio - Automobilisten in de regio Utrecht moeten hun agenda er goed bij houden. Het komende weekend én het weekend daarna liggen twee belangrijke snelwegen grotendeels dicht voor groot onderhoud. Rijkswaterstaat sluit de A2 richting Utrecht en de A12 richting Den Haag af, waardoor de verkeershinder fors kan oplopen.

De A2 richting Utrecht is afgesloten tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Oudenrijn. Tegelijkertijd gaat de A12 richting Den Haag dicht van knooppunt Oudenrijn tot de aansluiting met de N11 bij Bodegraven. Tussen knooppunt Oudenrijn en Woerden blijft één rijstrook beschikbaar voor bestemmingsverkeer.

De afsluitingen gelden op twee momenten: vrijdag 1 mei 22.00 uur tot maandag 4 mei 05.00 uur en vrijdag 8 mei 22.00 uur tot maandag 11 mei 05.00 uur. Vanaf 20.00 uur sluiten de op- en afritten en verbindingswegen. Weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd die kan oplopen tot 60 minuten.

Waarom tegelijk?

Rijkswaterstaat kiest er bewust voor de werkzaamheden aan beide wegen te combineren. De omleidingsroutes zijn zo ingericht dat verkeersstromen elkaar niet kruisen. Door de werkzaamheden samen te voegen, worden ze efficiënter uitgevoerd én verspreidt de hinder zich over minder weekenden. Zouden de werkzaamheden apart worden uitgepland, dan zouden omwonenden en weggebruikers vaker last hebben van afsluitingen.

Omleidingskaart van Rijkswaterstaat.
Omleidingskaart van Rijkswaterstaat. (Foto: Rijkswaterstaat)

De onderhoudswerkzaamheden maken deel uit van een groter seizoen: van april tot en met oktober werkt Rijkswaterstaat op veel plekken aan wegen in de regio Utrecht. In die periode is de temperatuur hoog genoeg om asfalt goed te verwerken.

Wat wordt er gedaan?

Aan de A2 wordt in totaal 11 kilometer asfalt vervangen door stiller asfalt. Het gaat om het traject tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Oudenrijn, waar het wegdek het einde van zijn levensduur heeft bereikt. Naast het asfalt worden ook bruggen, viaducten, vangrails, bebording, verzorgingsplaatsen en bermen aangepakt. De twee komende weekenden zijn de laatste van een reeks van zes opeenvolgende onderhoudsweekenden die begon op 3 april.

Ook op de A12 is het asfalt aan vervanging toe. Tussen knooppunt Gouwe bij Gouda en Nieuwerbrug aan den Rijn worden rijbanen vernieuwd, voegovergangen vervangen en bermen verlaagd voor betere waterafvoer. Tevens worden reparaties uitgevoerd aan viaducten en bruggen.

Advies: blijf thuis of kies voor ov

Rijkswaterstaat roept weggebruikers op om tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk thuis te blijven. Wie toch moet reizen, wordt geadviseerd het openbaar vervoer of de fiets te pakken. Wie de auto neemt, doet er goed aan de officiële omleidingsroutes via de snelweg te volgen - ook als de navigatieapp een andere route suggereert. Sluiproutes door woonwijken en dorpen leveren juist extra opstoppingen op en bemoeilijken de bereikbaarheid voor hulpdiensten.

Meer informatie is te vinden op www.rws.nl/GOA2Oudenrijn (A2) en www.rws.nl/onderhoudA12 (A12), of via de gratis informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Jongeren kunnen via WhatsApp meepraten over het beleid van de gemeente Woerden.
Nieuws 2 uur geleden
Woerden wil jongeren via nieuwe aanpak meer betrekken bij gemeentelijk beleid
Aagje van Dijk viert op 5 mei haar 100ste verjaardag.
Nieuws 5 uur geleden
Bijna 100 en nog altijd actief als vrijwilliger
Afbeelding
Nieuws 8 uur geleden
Nieuwe editie magazine KNST! gratis verkrijgbaar
In het water van de Oude Rijn is een lichaam aangetroffen.
Nieuws gisteren
Lichaam gevonden in Oude Rijn in Woerden

Advertenties uit de krant

Hoogspanningsmasten gezien vanaf de Haanwijk in Harmelen.
Nieuws 30 apr, 12:23
Aansluitstop in Utrecht: VVD en Progressief Woerden willen weten wat gevolgen zijn voor Woerden
Beeld van eerdere MaS-markt in Woerden.
Nieuws 30 apr, 11:47
MaS-markt voor leerlingen Kalsbeek College en Minkema College
Blauwe knoop.
Nieuws 30 apr, 10:18
Blauwgrasland kleurt de Nieuwkoopse Plassen blauw
Varen op de Singel van Woerden.
Nieuws 30 apr, 09:44
Feestelijke opening nieuwe vaarseizoen in Woerden
Oud papier.
Nieuws 30 apr, 09:22
Progressief Woerden: Scholen en sportclubs moeten afval scheiden

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen