
Nieuw coalitieakkoord voor Woerden: vier partijen bereiken overeenstemming
NieuwsWoerden - VVD, Inwonersbelangen, Progressief Woerden en het CDA hebben een coalitieakkoord gesloten voor de gemeente Woerden. Na maanden van onderhandelen hebben de vier partijen overeenstemming bereikt over hun plannen voor de komende bestuursperiode.
Op donderdag 25 juni presenteren zij het akkoord op Buitenplaats Kameryck. Daar vindt tevens de ondertekening plaats van het coalitieakkoord en overhandigt (in)formateur Jan Anthonie Bruijn het document aan burgemeester Monique Bonsen. Ook stellen de partijen op die dag hun kandidaat-wethouders officieel voor. Het gaat om Vincent Janssen (VVD), Hendrie van Assem (Inwonersbelangen), Jelmer Vierstra (Progressief Woerden) en Marieke Oprel (CDA).
Iets meer tijd genomen voor een solide akkoord
De gemeenteraad wees Bruijn op 7 april aan als (in)formateur om de onderhandelingen tussen de vier partijen te begeleiden. Als streefdatum voor afronding gaf de raad 1 juni mee. De partijen namen uiteindelijk enkele weken extra om het akkoord financieel goed te onderbouwen en om input van inwoners, verenigingen en ondernemers te verwerken. Die extra tijd leverde overeenstemming op over de plannen en keuzes voor Woerden, Harmelen, Kamerik en Zegveld.
Brede agenda met concrete thema’s
Over de inhoud van het akkoord doen de betrokken partijen voorafgaand aan de presentatie nog geen uitspraken. Bekend is wel dat de onderhandelaars de afgelopen maanden spraken over een breed palet aan onderwerpen. Zo stonden woningbouw en bereikbaarheid op de agenda, evenals een stevige sociale basis en goede (jeugd)zorg. Ook veilige buurten en een sterke lokale economie kwamen aan bod, net als netcongestie en de gebiedsontwikkeling in de Poort van Woerden. Verder spraken de partijen over de oostelijke ontsluiting en ruimte voor bedrijventerreinen, en over de toekomst van de zwembaden en ontmoetingsplekken in de dorpen.
Gedeelde ambitie
Informateur Bruijn is positief over het verloop van de formatie. Volgens hem bereikten de partijen overeenstemming dankzij wederzijds begrip, goede onderlinge verhoudingen en een gedeelde ambitie om de gemeente verder te verbeteren. Ook op de moeilijkere dossiers wisten de onderhandelaars knopen door te hakken. Bruijn dankt inwoners, verenigingen, wijk- en dorpsplatforms, ondernemers en raadsfracties voor hun bijdrage en betrokkenheid tijdens het proces.
Wat gebeurt er na 25 juni?
Na de presentatie wordt het coalitieakkoord gepubliceerd op de website van de gemeente Woerden. De vier partijen hebben de gemeenteraad gevraagd om op woensdag 1 juli om 20.00 uur een bijzondere raadsvergadering te houden. Tijdens deze vergadering bespreekt de raad het akkoord en vindt de officiële installatie van het nieuwe college van burgemeester en wethouders plaats.






















