Archief: langs de Hoge Rijndijk in Woerden.
Archief: langs de Hoge Rijndijk in Woerden. Foto: Floris Bakker

Ontwikkelplan Hoge Rijndijk naar gemeenteraad

Nieuws

De nieuwbouw aan de Hoge Rijndijk komt steeds dichterbij. Binnenkort buigt de gemeenteraad zich over het ontwikkelplan voor blok C. Hier staan nu nog oude loodsen, op het terrein naast de al bestaande woningen. Bunnik Projekten wil hier 41 woningen bouwen, bestaande uit een mix van appartementen en woningen met tuin. Als alles volgens planning gaat, start de sloop en bouw in het derde kwartaal van 2027.

Het plan kent verschillende soorten koopwoningen. Het gaat om appartementen, grote woningen met tuin en betaalbare koopwoningen. Wat de opzet en het uiterlijk betreft, sluit het plan goed aan bij de eerder gebouwde woningen aan de Hoge Rijndijk. Als de gemeenteraad instemt met het ontwikkelplan, is de volgende stap de aanvraag van de bouw- en sloopvergunning en de procedure voor het aanpassen van de bestemming.

Wethouder Arjan Noorthoek (wonen): “Het is goed dat we hier eindelijk weer verder kunnen na al die jaren. Deze plek was lange tijd een doorn in het oog, zowel voor de omgeving als voor voorbijgangers. Het is mooi dat we nu stappen zetten richting een nieuwe invulling. Met dit plan voegen we broodnodige woningen toe en ontwikkelen we dit deel van de Hoge Rijndijk verder.”

Historie

De ontwikkeling van deze locatie kent een lange voorgeschiedenis. Dit heeft onder andere te maken met vervuiling van de bodem. Ernstige bodemverontreiniging op het naastgelegen blok D maakte herontwikkeling lange tijd ingewikkeld. Nu de OMU (Ontwikkelingsmaatschappij Utrecht) blok D saneert, is die vervuiling geen hindernis meer voor nieuwbouw op het terrein van Bunnik Projekten. Ook daar zit vervuiling, maar niet op het deel waar de woningen komen. De provincie gaat de gehele bodemverontreiniging saneren.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Erik van Damn is de nieuwe kaaskoning (midden links)
Nieuws 5 jun, 19:09
Erik van Dam uitgeroepen tot 9e Hollandse Kaaskoning
Foto ter illustratie: Dit is de fietsstraat Haanwijk
Nieuws 5 jun, 13:10
Inwonersbelangen stuurt vragen naar het college van wethouders en de burgermeester over de fietsstraat Haanwijk
Afbeelding
Nieuws 5 jun, 12:57
Een lijst van vermiste en gevonden dieren van de Stichting Dierenhulpverlening Woerden en omstreken
Een onderdeel van de expositie in het stadsmuseum
Nieuws 5 jun, 10:58
Zakdoek tentoonstelling in het Stadsmuseum Woerden

Advertenties uit de krant

Er komen nieuwe cursussen bij Het Klooster
Nieuws 4 jun, 16:50
Inschrijvingen voor nieuw cursusjaar Het Klooster gestart
Foto ter illustratie: Wagenstraat
Nieuws 4 jun, 13:47
Gemeente Woerden gaat in 2026 de Wagenstraat opknappen
Vrijwilligers en jongen die naar Brazilië gaan
Nieuws 4 jun, 13:10
Stichting Vamos organiseert pubquiz zodat vrijwilligers en jongeren naar Brazilië toekunnen om te helpen
Archief: langs de Hoge Rijndijk in Woerden.
Nieuws 3 jun, 16:12
Ontwikkelplan Hoge Rijndijk naar gemeenteraad
Laatste werkzaamheden aan de Dorpsstraat
Nieuws 3 jun, 15:52
Wegafsluitingen door laatste werkzaamheden aan doorfietsroute

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen