
Nieuwe voertuigen overhandigd aan brandweer Woerden
NieuwsWOERDEN • De Woerdense brandweer kreeg zaterdag twee nieuwe voertuigen. Burgemeester Victor Molkenboer overhandigde de sleutels van een tankautospuit én een hypermodern redvoertuig aan postcommandant Eric Esteie.
Het laatste voertuig is speciaal voor de Veiligheidsregio Utrecht (VRU) ontwikkeld. Na vijf jaar voorbereiding heeft de VRU er twaalf van besteld. Die worden geleidelijk over de provincie Utrecht verspreid. Na Zeist en Veenendaal is Woerden de derde brandweerpost die een dergelijk voertuig in gebruik heeft genomen.
State of the art brandweervoertuig
Esteie noemt de nieuwste aanwinst - met het roepnummer 6252 - een state of the art brandweervoertuig. Dat klopt ook wel, want de ladderwagen, die ruim een miljoen euro heeft gekost, is voorzien van de modernste snufjes. Zo heeft de wagen een meesturende achteras wat het manoeuvreren in smalle straatjes makkelijker maakt. Verder zitten er rondom de wagen camera’s waardoor het rijden veiliger is.
De ladder van de wagen meet liefst 32 meter en is voorzien van een waterkanon, dat van beneden te bedienen is. Aan het uiteinde van de ladder zit een korf die een gewicht van maximaal 500 kilo kan dragen. De wagen is toegerust met uitgebreid handgereedschap, waaronder een kattenvangstok en een zaagstok.
Assisteren ambulancedienst
Naast inzet bij brand wordt het redvoertuig ook gebruikt om de ambulancedienst te assisteren. Dit wanneer een ziek of gewond persoon uit een woning moeten worden gehaald en de trap geen optie meer is.
De nieuwe tankautospuit vervangt het vorige exemplaar dat aan vervanging toe was. Het voertuig zal tussen de 15 en 20 jaar dienst doen.






















