
Burgemeester op de koffie bij diamanten bruidspaar
NieuwsZegveld - Het echtpaar Vergeer-Arkesteijn heeft maandagochtend bezoek gekregen van burgemeester Monique Bonsen-Lemmers. Het echtpaar uit Zegveld vierde hun diamanten huwelijk.
Kees Vergeer (83) is geboren en getogen in Zegveld. Plonie Arkesteijn (82) kwam ter wereld in Schipluiden. Ze leerden elkaar kennen via de rooms-katholieke kerk in de Meije. Daar was iedere zondagavond een gebedsdienst. Na afloop fietsten ze dan naar Bodegraven voor een ijsje en toen sloeg de vlam over. Op 24 juni 1965 gaven ze elkaar hun ja-woord in Zegveld.
Boerderij
Toen Kees 23 jaar was, overleed zijn vader onverwacht. Hierdoor nam hij op jonge leeftijd de boerderij van zijn vader over. Plonie werkte ook op de boerderij. Eerst op die van haar eigen ouders en daarna hielp ze Kees mee op de boerderij.
Het echtpaar kreeg vier kinderen: Carla (59), Jan (58), Mirjam (56) en Anneke. Jongste dochter Anneke overleed in 2017 op 46-jarige leeftijd. Het echtpaar heeft tien kleinkinderen. Ook is er inmiddels een achterkleinzoon en is het tweede achterkleinkind op komst.
De geboortes van hun vier kinderen zijn de belangrijkste herinneringen van de afgelopen 60 jaar. Het geheim van hun diamanten huwelijk? “Lief en leed delen en bij tegenwind toch positief blijven.”






















